Mario Oyunları


  En Güzel Mario Oyunları

  Atari kasetleriyle popülerlik kazanan mario oyunları90’lı yılların atarilerinden fırlayarak şimdilerin bilgisayarlarına ve dolayısıyla da tüm internet platformlarına taşındı. Bir dönemin çocuklarını ekran başına kilitleyen mario bir çok seviyeden oluşan aslında oldukça basit ancak, tek düzene bir akışın yerine farklı koordinasyonları gerektiren oyunlar arasındaydı. Amacı itibariyle çok basit, oynanışı itibariyle de sinir krizlerine sokabildiği durumları da olan mario, her şeyden önce garip bir muslukçu. Prensesi kurtarma gayesi nedeniyle, maceradan maceraya koşan Mario, ejderhayla dertte olan başını bir türlü beladan kurtaramıyor bir de prensesin derdine düşüyor.

  Mario Oyunları Nasıl Oynanır

  Bunlar yetmezken, kardeşiyle beraber de kendisini maceranın içerisinde bulabilen Mario, günümüz çocuklarını da eğlendirmek ve keyifli dakikalar geçirmek amacıyla bilgisayar ekranları başına kilitliyor. 7’den 70’e herkesin oldukça sevdiği mario oyunu kız erkek fark etmeksizin herkesin sevdiği oyunlar arasındaydı. Dolayısıyla oyun severler ve meraklıları tarafından yoğun ilgiye maruz kalan mario, sosyal medyada da popüler hale gelmiş, dilden dile varlığını devam ettirerek günümüze ulaşabilmiş. Buradan hareketle hemen hemen bütün video oyunu yapımcıları bu oyunun üzerine giderek versiyonlarını çıkartmış, kitleyi kendi etrafında toplamaya çalışmışlardır.

  Şimdilerde internet kullanımının artmasıyla beraber, tarayıcı tabanlı olarakda oynanabilen mario oyunları, küçükler ve büyüklerin keyifli vakit geçirmeleri amaçlanarak üretilmiş oyunlardır. Dolayısıyla hem psikolojik değerlerin korunması hem de ufuk açıcı etkisi ile geliştirilen bu oyunlar, tamamen çocuklarımızın ve gençlerimizin ruhani ve bedeni varlıklarını tehlikeye atmayacak oyunlardır. Dolayısıyla oyun dünyasının altın çocuğu olarak anılan Süper Mario, bir an olsun duraklayamamış maceradan maceraya koşturulmuştur. Müziği ile de sosyal platformlarda hafızalarda yer edinmiş Mario, sitemize de eklenerek siz değerli ziyaretçilerimize sunulmuştur. En kaliteli Mario Oyunlarını sitemizde keşfederek keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

  Reklam


  Popülerler